Klasická trať v Bulharsku českému týmu sedla

7.2.2018 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Klasická trať v Bulharsku českému týmu sedla

Po dnu volna pokračovalo bulharské ME závodem na klasické trati s výbornými výsledky českého týmu: 2 x 9. místo Mechlová a Škoda, 2 x 12. místo Hančová a Laciga.

Pro závod na klasické trati zvolili nakonec pořadatelé stejnou arénu jako u všech předchozích závodů, prostor závodu však byl podstatně rozšířen. Na některých místech pořadatelé připravili nové mostky a také naházeli sníh. Oproti původním plánům byl start změněn na intervalový, parametry tratí slibovaly pořádně dlouhý závod (např. muži 19,8 km vzdušně a 910 m převýšení), všichni měli výměnu mapy (muži dvakrát).

V ženách v úvodu vedla Tove Alexandersoon, se kterou jela vyrovnaně Ruska Mariya Kechkina.  Tove však na 11. kontrolu ztratila 6 minut, tím se propadla až na průběžné 12. místo, ze kterého se rychlou jízdou dokázala dostat až na konečné 5. místo. Kechkina nadále jela řadu nejrychlejších mezičasů a zvítězila s výrazným náskokem, druhá Magdalena Olsson (SWE) měla ztrátu 3:38min. a třetí Anastasia Kravchenko (RUS) pak 5:20 min. Skvěle zajela Lenka Mechlová, která po vyrovnaném výkonu obsadila 9. místo, když na vítěznou Rusku ztratila 9:36 min. Výborně jela i Petra Hančová, která měla ztrátu o 35 sekund větší a to znamenalo 12. místo, Hanna Rost skončila 16., 20. Kateřina Neumannová, 23. Johanka Šimková. GPS tracking

V mužích byly časové rozdíly podstatně menší, závod byl velmi vyrovnaný.  Nejrychlejšího času docílil Erik Rost, ale v cíli byl disk (neměl v čipu jednu kontrolu), jury ale po následném projednání jeho diskvalifikaci zrušila a tak získal zlatou medaili. Stříbro vybojoval domácí Stanimir Belomazhev, který na vítěze ztratil 51 sekund, dalších 8 sekund zpět zůstal třetí Oeyvind Watterdal z Norska. Skvěle zajel Jakub Škoda, který obsadil 9. místo se ztrátou 4:28 min., výborně jel i Radek Laciga, který skončil na 12. místě (+8:41), do první dvacítky se vešel i Petr Horvát, který měl na 19. místě ztrátu 10:31 min., dále 27. Michal Argaláš, 29. Vojtěch Matúš, 31. Michal Drobník. GPS tracking

V juniorkách vyhrála Ruska Ekaterina Stepanova, velmi solidně zajela Markéta Firešová, která obsadila 15. místo. Mezi juniory byl nejlepší Nor Jorgen Baklid před Švédem Henningem Sjokvistem a Rusem Igorem Linkevichem, solidní je umístění našich ve druhé desítce - 11. Jan Hašek, 15. Ondřej Hasman, dále 31. Ondřej Vystavěl, 33. Ondřej Hlaváč, 36. Vojtěch Bartoš.

V dorostenkách se do první desítky probojovala Rozálie Kuchařová, když na 10. příčce ztratila na vítězku Olesiu Riazanovou z Ruska 12:50 min., 24. příčku obsadila Kateřina Černá. V dorostencích vyhrál Fin Matias Maijala, naše dvojice skončila ve druhé desítce - 11. Matyáš Štregl, 15. Vít Štefan. Matyáš jel zpočátku výborně, v polovině závodu byl dokonce na pátém místě, pak však na 9. kontrolu udělal velkou 6-minutovou chybu, která ho srazila o 7 míst níže.

Kompletní výsledky a mapy z klasiky.

Fotogalerie českého týmu


« zpět